menu
неделя, 10 май 2020 г.
Торта " Целувка "
Продукти за крема:
600 мл прясно мляко
2 пакетчета ванилова захар
4 жълтъка
100 гр захар
50 г царевично нишесте
50 г масло
200 мл течна сладкарска сметана
Продукти за блата:
8 белтъка / 4 бр са от крема /
300 г захар
1 с.л. прясно изцеден лимонов сок
15 г царевично нишесте
4 жълътка
150 г захар
150 г масло
150 г брашно
1 пакетче бакпулвер
70 мл прясно мляко
Кората на един лимон
Още:
70 г бадеми
Пудра захар
Приготвяне:
Първо направете крема.
Сложете 500 мл от прясното мляко на котлона да заври.
В голяма купа разбъркайте с бъркалка 4 жълътка с 100 г захар, ванилова захар, останалото 100 мл прясно мляко и нишесте. Добавете и врящото мляко, като бъркате непрекъснато. Получената смес сипете в тенджерата от прясното мляко и варете крема с непрекъснато бъркане на слаб огън, още 3-4 мин. Махнете от котлона и добавете маслото. Разбъркайте да се разтопи. Покрийте крема със стреч фолио директно по повърхността и оставете да се охлади. Разбийте охладения крем с миксер и добавете към него, предварително разбита сметана. Разбийте , до пухкав крем.
4 белтъка, които остават се използват в блата.
Аз, направих крема вечерта късно и на сутринта добавих разбитата сметана. По този начин, на другия ден имах работа, точно 1 час.
Включете фурната на 160 градуса с вентилатор.
4 яйца разделете на белтъци и жълтъци.
4 жълътка, разбийте със захар. Добавете продуктите в следния ред, като след всяко добавяне разбивате: масло на стайна температура , брашно смесено с бакпулвер, прясно мляко и лимонова кора. Получената смес сипете в тавата на фурната с хартия за печене, оформете и изравнете на 35-30 см, но не по-голямо. Осатвете настани.
Разбийте 8 белтъка и постепенно добавете захар и на края, лимонов сок и нишесте. Нанесете върху блата в тавата, като се стремите да не излизате извън жълтия блат, а поне 1 см на вътре. Поръсете с нарязани бадеми. Печете в загряна фурна, около 35 мин.
Готовият блат охладете и разрежете на две равни части.
Едната част сложете върху поднос, но с белтъците на долу. Върху нея крема и затоврете с другата половина на блата, но с белтъците на горе.
Охладете за 2 часа в хладилник. Преди да сервирате, поръсете с малко пудра захар.
Заповядайте и в кулинарната група "В моята кухня"
Mожете да се свържете с мен на ел.адрес djordjevic.vanya@gmail.com

Не отваряйте фурната по време на печене!
Охлаждане.

Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
31/08/2016 - 1 Comments
01/07/2022 - 0 Comments
20/02/2019 - 0 Comments
Ваня, тази торта е вълшебство❤️❤️❤️Благодаря🙏🙏
ОтговорИзтриване